Instrukcja dla użytkowników testów, bazy pytań i e-wykładów

Aby zacząć korzystać z oficjalnych testów, kompletnej bazy pytań oraz e-wykładów należy na stronie głównej www.zdajtesty.pl odnaleźć zakładkę “OFICJALNE TESTY NA PRAWO JAZDY” lub “E-WYKŁADY”. Dostępne są one na wszystkie rodzaje urządzeń: komputery z systemami Windows, Linux, MacOs oraz wersja responsywna na smartphony z systemami Android oraz IOS. Do prawidłowego działania wymagane jest stałe połączenie z internetem.

zdajtesty.pl

REJESTRACJA I LOGOWANIE

Zarejestruj się podając unikatowy login i hasło lub poproś o nie swoją szkołę jazdy. Po prawidłowej rejestracji użytkownika zaloguj się tym loginem oraz hasłem.

zdajtesty.pl

REJESTRACJA pozwala na śledzenie postępów oraz drukowanie potwierdzenia egzaminu wewnętrznego w zakładce “STATYSTYKI”.

 

zdajtesty.pl

W zakładce “PROFIL UŻYTKOWNIKA” możemy zmienić nadane wcześniej hasło dostępu do portalu www.zdajtesty.pl oraz uzupełnić swoje dane o imię, nazwisko oraz profil PKK, niezbędne do wydruku egzaminu wewnętrznego w OSK.

zdajtesty.pl

BAZA PYTAŃ

Aby nauczyć się wszystkich pytań egzaminacyjnych używanych na egzaminach państwowych zalecamy korzystanie z zakładki “BAZA PYTAŃ”. Do wyboru część podstawowa oraz specjalistyczna a dla każdej z tych części dodatkowy wybór kategorii prawa jazdy (A, A1, A2, AM, B, B1, C, C1, D, D1, T).

zdajtesty.pl

Aby zmienić pytanie korzystamy z przycisku “NASTĘPNE PYTANIE” lub ikony numeru pytania w “LIŚCIE PYTAŃ”. Prawidłowa odpowiedź do pytania podświetla się na zielono, błędna odpowiedź ma kolor czerwony.  Każde pytanie posiada unikalne podpowiedzi “TEMATYKA” oraz “UZASADNIENIE”.

zdajtesty.pl

 

Wszystkie multimedia, odpowiedzi, tematyki oraz uzasadnienia pochodzą bezpośrednio ze źródeł Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa.

zdajtesty.pl

Niezbędne uzupełnienie wiedzy znajduje się w podręczniku “Zdaj testy i egzamin praktyczny” dostępnym pod adresem https://www.zdajtesty.pl/produkt/podrecznik-zdaj-testy-i-egzamin-praktyczny-prawo-jazdy-kat-b/ lub w twoim Ośrodku Szkolenia Kierowców.podręcznik zdajtesty.pl

EGZAMIN

Aby zacząć ćwiczyć i oswajać się z identycznym wyglądem egzaminu jak na egzaminach państwowych w WORDACH w całej Polsce przechodzimy do zakładki “EGZAMIN”. Wybieramy jeden z dostępnych języków (angielski, niemiecki, domyślnie ustawiony polski) oraz interesującą nas kategorię prawa jazdy (A, A1, A2, AM, B, B1, C, C1, D, D1, T).

zadajtesty.pl

Egzamin składa się z 32 pytań odpowiedzi jednokrotnego wyboru (20 w części podstawowej – odpowiedź TAK lub NIE , 12 w części specjalistycznej – odpowiedź A, B, lub C). Wizualizacja graficzna i kolorystyczna ikon oraz przycisków wygląda jak na oficjalnym egzaminie państwowym. W lewym, górnym rogu wyświetla się: Kategoria prawa jazdy, zakres egzaminu oraz aktualna punktacja pytania, które się wyświetla. W lewym, dolnym rogu wyświetla się treść pytania oraz możliwe odpowiedzi testowe jednokrotnego wyboru (w zależności od podstawowego lub specjalistycznego zakresu pytań). W prawym, górnym rogu pomarańczowym przyciskiem “NASTĘPNE PYTANIE” potwierdzamy chęć/gotowość przejścia do kolejnego pytania. Poniżej wyświetla się numer pytania w aktualnym egzaminie oraz upływający czas do automatycznego przejścia do pytania następnego. Pytań nie można cofać (identycznie jak na egzaminie państwowym). Po zakończonym egzaminie z wynikiem pozytywnym istnieje możliwość wydruku dostępna w zakładce “STATYSTYKI”

zdajtesty.pl

E-WYKŁADY

Aby przejść do e-wykładów obejmujących pełny zakres wiedzy narzuconej w ROZPORZĄDZENIU MINISTRA INFRASTRUKTURY I BUDOWNICTWA z dnia 4 marca 2016 r. Poz. 280 w sprawie szkolenia osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami, instruktorów i wykładowców klikamy w zakładkę “E-LEARNING”. Następnie wybieramy interesujący nas temat zajęć.

Licencja, którą można nieodpłatnie uzyskać od wydawnictwa zdajtesty.pl pozwala na zgodne z prawem prowadzenie wykładów z wykorzystaniem urządzeń multimedialnych (monitory, telewizory, rzutniki, itp) podczas zajęć teoretycznych w Ośrodkach Szkolenia Kierowców (kontakt w tej sprawie tel. 731 211 932).

Przykładowa metoda zastosowania: odtwarzamy E-Wykłady na komputerze podłączonym do rzutnika multimedialnego, w przeglądarce (np. google chrome – polecamy) ustawiamy widok pełnego ekranu (F11), slajdów używamy jako uzupełnienie wizualne komentarza wykładowcy, za pomocą myszy komputerowej zmieniamy slajdy oraz kategorie lekcji, realizujemy z pomocą E-WYKŁADÓW od Wydawnictwa zdajtesty.pl pełny program szkolenia wg w/w rozporządzenia w sprawie szkolenia.

zdajtesty.pl

Po lewej stronie kolejno od góry: tytuł aktualnego slajdu, prezentacja graficzna slajdu, opis slajdu (wg ustaw)

Po prawej stronie kolejno od góry: Zmiana slajdów (“NASTĘPNY SLAJD”, “POPRZEDNI SLAJD”), “LISTA SLAJDÓW” – za pomocą kółka myszy komputerowej możemy wybrać lub powrócić do interesującego lub kontynuować wykłady od ostatnio wyświetlanego slajdu.

zdajtesty.pl

W razie pytań proszę pisać zdajtesty@gmail.com lub telefonicznie 731 211 932

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.