Uroczyste otwarcie obwodnicy Sianowa na drodze ekspresowej S6: Łatwiejsza podróż wzdłuż Bałtyku i eliminacja korków.

Oddano do użytku ważny odcinek drogi ekspresowej S6, który obejmuje obwodnicę Sianowa. Ta nowa trasa ma na celu zlikwidowanie korków i ułatwienie podróży wzdłuż Bałtyku. Kierowcy teraz mają możliwość ominąć Sianów, korzystając z nowego odcinka dwujezdniowej drogi o długości blisko 5,5 km między węzłami Sianów Zachód i Sianów Wschód. Jednak prace nie kończą się na tym, ponieważ Główny Dyrektorat Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) kontynuuje realizację kolejnego fragmentu obwodnicy Koszalina i Sianowa, który prowadzić będzie do węzła Koszalin Wschód i ma być gotowy w przyszłym roku.

W 2019 roku częściowo oddano do użytku odcinek S6 między Goleniowem a Koszalinem, który obejmował także fragment obwodnicy Koszalina i Sianowa. Niestety, ze względu na trudne warunki gruntowo-wodne, projekt drogi musiał zostać zmieniony na fragmencie pomiędzy węzłem Koszalin Wschód a węzłem Sianów Wschód. Zamiast planowanego wiaduktu pod linią kolejową Koszalin – Gdańsk, zdecydowano się na budowę estakady o długości prawie 800 metrów, która przebiega nad tą linią kolejową. Równocześnie wznoszono węzeł drogowy Sianów Zachód w rejonie Gorzebądza. Dzięki tym działaniom korki w Sianowie należy teraz do przeszłości.

Dotychczasowa trasa drogi krajowej DK6 prowadziła przez centrum Sianowa, wzdłuż starówki. Kierowcy byli zmuszeni pokonywać wąskie zakręty, przejścia dla pieszych oraz wiele skrzyżowań, co prowadziło do powstawania korków. Po oddaniu do użytku obwodnicy, cały ruch tranzytowy, zwłaszcza pojazdów ciężkich, będzie omijał Sianów. To dobre wieści zarówno dla kierowców podróżujących nową drogą ekspresową, jak i dla mieszkańców Sianowa.

Zostaw Komentarz

Szybki kontakt!
+
Wyślij!