Zmiany w Ruchu Drogowym w Zakopanem: Podwyżki Opłat za Parkowanie i Wycofanie “Pomarańczowych Kopert”

Od 1 sierpnia 2023 r. podróżujący do Zakopanego powinni być świadomi pewnych zmian w organizacji ruchu drogowego. Miasto wprowadziło podwyżki opłat za parkowanie, jednak dotyczą one wyłącznie turystów i osób nieposiadających Zakopiańskiej Karty Mieszkańca. Dla mieszkańców, którzy posiadają tę kartę, stawki pozostają bez zmian.

Ważną zmianą jest również wycofanie korzystania z “pomarańczowych kopert” dla przyjezdnych. Te specjalnie oznaczone miejsca, gdzie wcześniej turyści otrzymywali bezpłatny bilet na 60 minut parkowania, teraz są przeznaczone wyłącznie dla posiadaczy Zakopiańskiej Karty Mieszkańca.

Decyzje te mają na celu lepszą organizację ruchu w mieście, zapewnienie mieszkańcom dostępu do wolnych miejsc parkingowych oraz zrównoważenie interesów mieszkańców i turystów. Miasto argumentuje, że wzrost opłat za parkowanie jest konieczny ze względu na wyższe koszty utrzymania parkingów.

Podróżując do Zakopanego, warto zwrócić uwagę na te zmiany i dostosować plany podróży. Przyjezdni powinni wziąć pod uwagę wyższe stawki za parkowanie, a także skorzystać z innych środków transportu, jeśli to możliwe, aby uniknąć dodatkowych kosztów.

Zachęcamy do szanowania przepisów ruchu drogowego oraz troski o porządek w mieście. Zakopane pozostaje nadal magicznym miejscem, które przyciąga turystów swoimi urokami i pięknem tatrzańskiej przyrody. Dlatego dbajmy wspólnie o to, aby każdy mógł cieszyć się wizytą w tym wyjątkowym zakątku Polski.

Zostaw Komentarz

Szybki kontakt!
+
Wyślij!