Skandal w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Częstochowie: Pijany Egzaminator

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego (WORD) w Częstochowie stał się areną skandalu, gdy jeden z doświadczonych egzaminatorów został przyłapany na prowadzeniu egzaminu w stanie nietrzeźwości. Incydent wywołał nie tylko zaniepokojenie co do uczciwości przeprowadzanych egzaminów, lecz również stawia pod znakiem zapytania losy kursantów, którzy zdawali egzaminy u tego konkretnego egzaminatora.

Zdarzenie miało miejsce w mroźny poniedziałkowy poranek 4 grudnia podczas egzaminu na prawo jazdy kategorii T, czyli uprawniającej do jazdy ciągnikiem. Przerywając procedurę egzaminu, pracownik WORD-u zdecydował się zażądać badania alkomatem przesiewowym po zauważeniu wątpliwości co do stanu trzeźwości egzaminatora. Wynik był jednoznaczny – egzaminator był nietrzeźwy.

Policja została wezwana, by przeprowadzić dalsze badania, które potwierdziły obecność alkoholu. Ostatecznie egzaminator został natychmiast odsunięty od pracy, a WORD podjął decyzję o zwolnieniu go dyscyplinarnie. Był to jedyny egzamin przeprowadzony przez tego egzaminatora w danym dniu.

Dla kursantów, którzy zdawali egzaminy u tego pracownika WORD-u, sytuacja staje się niepewna. Niejasne są losy tych, którzy zdobyli uprawnienia lub zakończyli egzamin z wynikiem negatywnym. Policja prowadzi śledztwo, które ma wyjaśnić wszystkie aspekty tego skandalicznego incydentu.

W oświadczeniu przesłanym do mediów, WORD tłumaczy, że żaden ze współpracowników, którzy mieli kontakt z egzaminatorem w tym dniu, nie zgłosił żadnych zastrzeżeń co do zdolności egzaminatora do podjęcia pracy. Ośrodek podkreśla jednak, że utrata zaufania i podejrzenie naruszenia prawa oraz etyki zawodu skłoniły do natychmiastowego zwolnienia egzaminatora.

Sprawa jest obecnie badana przez komisariat policji, a wyniki śledztwa mogą mieć wpływ na wyniki egzaminów przeprowadzonych przez danego egzaminatora. Częstochowski WORD zapewnia, że podejmie wszelkie niezbędne kroki, aby przywrócić zaufanie kursantów i zapewnić uczciwość procesu egzaminacyjnego.

Skandal w Częstochowie rzuca światło na pilną potrzebę zwiększenia nadzoru nad procedurami egzaminacyjnymi oraz konieczność surowszych kontroli dotyczących stanu trzeźwości egzaminatorów na polskich drogach. W trosce o bezpieczeństwo na drogach, społeczeństwo musi być pewne, że osoby zdobywające uprawnienia do prowadzenia pojazdów są oceniane z pełną rzetelnością i uczciwością.

Zostaw Komentarz

Szybki kontakt!
+
Wyślij!