Wielkie zmiany na A2: Kierowcy muszą się przygotować na trudny okres

Rozpoczęcie prac nad rozbudową autostrady A2 na odcinku Poznań Krzesiny – Poznań Wschód zwiastuje trudny okres dla kierowców, ale obiecuje również znaczną poprawę infrastruktury drogowej w przyszłości. Projekt, który ma na celu poszerzenie autostrady do trzech pasów ruchu w każdym kierunku, jest kluczowym elementem modernizacji tej ważnej trasy komunikacyjnej. Prace przygotowawcze, obejmujące odgradzanie terenu oraz wytyczanie tymczasowych pasów ruchu, rozpoczną się 10 czerwca, natomiast właściwa budowa ruszy 17 czerwca.

Realizacja tego projektu jest zaplanowana na 18 miesięcy, a zakończenie prac przewidziano na koniec 2025 roku. Firma Strabag Sp. z o.o., wyłoniona w publicznym przetargu, odpowiada za przeprowadzenie rozbudowy. Głównym celem jest zwiększenie przepustowości autostrady, co ma zapewnić płynniejszy i bezpieczniejszy ruch drogowy.

Prace będą realizowane etapami, aby minimalizować utrudnienia dla kierowców. Kluczowym aspektem projektu jest utrzymanie dwóch pasów ruchu w każdym kierunku przez cały czas trwania prac. Oprócz poszerzenia jezdni, modernizacja obejmuje także poprawę odwodnienia, instalację nowych elementów teletechnicznych oraz poszerzenie dwóch mostów znajdujących się na trasie.

Pierwszy etap rozbudowy koncentruje się na odcinku pomiędzy węzłem Poznań Wschód a Miejscem Obsługi Podróżnych Tulce/Krzyżowniki oraz na dojazdach do węzła Poznań Krzesiny. Oba te węzły są kluczowymi punktami na trasie, a ich modernizacja stanowi duże wyzwanie ze względu na duże natężenie ruchu.

Inwestycja ta, mimo że wiąże się z czasowymi utrudnieniami, ma na celu długoterminowe korzyści dla użytkowników autostrady A2. Po zakończeniu prac kierowcy będą mogli cieszyć się nowoczesną, bardziej funkcjonalną infrastrukturą drogową, co przełoży się na zwiększone bezpieczeństwo i komfort podróży.

Zostaw Komentarz

Szybki kontakt!
+
Wyślij!