WILLIAMS MARTINI RACING POTWIERDZA – ROBERT KUBICA JAKO JAKO KIEROWCA F1 W 2019

Williams Martini Racing z przyjemnością ogłasza, że ​​Robert Kubica wejdzie do zespołu kierowców zespołu na rok 2019, współpracując z George’em Russellem w Mistrzostwach Świata Formuły 1.

Robert zaimponował zespołowi po przeprowadzeniu kilku testów dla Williamsa w 2017 roku, zanim przejął rolę kierowcy rezerwowego i rozwojowego dla zespołu w sezonie 2018. W tym czasie Robert spędził wiele czasu pracując zarówno na torach, jak i w fabryce, mając także możliwość prowadzenia FW41 podczas oficjalnych testów i kilku sesji treningowych FP1.

Testy w 2017 roku oznaczały powrót Roberta do bolidu F1 po tym, jak w 2011 roku doznał poważnych obrażeń podczas rajdu samochodowego, który tymczasowo zawiesił jego karierę.

Przed swoim wypadkiem Robert uzyskał w sumie 12 razy podium i zwycięstwo w 2008 roku, kiedy to zakończył karierę jako najlepszy czwarty w klasyfikacji kierowców. Robert zadebiutował w F1 w 2006 roku, a jego pierwsze trzy wyścigi zakończyły się na podium, co czyni go jednym z najbardziej obiecujących młodych talentów.

Robert ukończył rygorystyczny program rehabilitacji, aby przygotować się na nadchodzący sezon i dołączy do swojego kolegi z drużyny, George’a Russella w Formule 1 w 2019 roku.

Dowiadując się o nowinie, Robert Kubica powiedział; “Po pierwsze, chciałbym podziękować wszystkim, którzy pomogli mi w trudnym okresie mojego życia w ciągu ostatnich kilku lat. Droga powrotna do Formuły 1 była trudna, jestem podekscytowany faktem, że będę w 2019 roku w Formule 1.”

“Na pewno była to długa droga, aby dotrzeć do tego punktu, ale ponieważ to wyzwanie kończy się wraz z ogłoszeniem uczestnictwa, nowe wyzwanie zaczyna się wraz z pracą z Williams na torze. To nie będzie łatwe, ale dzięki ciężkiej pracy i poświęceniu, zarówno George, jak i ja będziemy współpracować, aby spróbować pomóc zespołowi w uzyskaniu lepszej formy, aby piąć się dalej w górę. W tym roku było ciężko, ale wiele się nauczyłem i chciałbym podziękować Sir Frank i Claire za tę okazję.”

“Powrót do F1 w przyszłym sezonie będzie jednym z największych osiągnięć mojego życia i jestem przekonany, że dzięki ciężkiej pracy i zaangażowaniu będziemy w stanie zmotywować zespół do wspólnego osiągania nowych celów. Jeszcze raz dziękuję wszystkim, którzy mnie wspierali i wierzyli we mnie. W końcu wrócę do gry za kierownicą bolidu F1 i nie mogę się doczekać powrotu do wyścigów. ”

Claire Williams, zastępca szefa zespołu, skomentowała; “Miło mi ogłosić, że Robert będzie pełnił rolę kierowcy wyścigowego, by współpracować z George’em w 2019 roku. Wszyscy z Williamsa byli pod ogromnym wrażeniem tego, co osiągnął i jest to wielki kredyt zaufania dla jego siły charakteru i możliwość powrotu do Formuły 1.”

“W tym sezonie jego oddanie zespołowi i praca, którą wykonał za kulisami, były niezłomne i stał się uznanym i szanowanym członkiem zespołu Williams. Ma niezwykły poziom determinacji; i naprawdę ucieleśnia ducha walki Williamsa. Konsekwencja, w jakiej Robert wkracza w tę nową rolę, będzie dla nas ważnym krokiem. Jestem również podekscytowany tym, że mamy mieszankę młodości i doświadczenia, i nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, co mogą osiągnąć na drodze. Chciałbym także podziękować Lance i Sergeyowi za ich ciężką pracę w trudnym sezonie. Życzymy im wszystkiego najlepszego w przyszłej karierze. “

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.