Nowelizacja ustawy Prawo o ruchu drogowym już oficjalnie w dzienniku ustaw. Czekamy na akt jednolity.

Przypominamy, że należy już wprowadzić do szkolenia dodatkowe pojęcia „jazdy na suwak” oraz „korytarza życia”. Nowelizacja już oficjalnie jest dostępna w dzienniku ustaw. Można ją pobrać klikając w poniższy link.

Zgodnie z ustawą Prawo o ruchu drogowym pojęcia „korytarza życia” i „jazdy na suwak” dostępne są w rozdziale „RUCH DROGOWY” a według oficjalnego programu szkolenia z rozporządzenia o szkoleniu powinniśmy je umieścić w dziale „Zasady i przepisy służące bezpiecznemu poruszaniu się pojazdem po drodze publicznej” i podczas tych zajęć je realizować.

Zasady te dostępne są już w naszych wykładach na portalu www.zdamyprawko.pl zarówno indywidualnie dla kursantów jak i dla OSK prowadzącego z ich pomocą zajęcia teoretyczne.

„Jazda na suwak” jest rozszerzeniem punktu z ustawy Prawo o ruchu drogowym „Zmiana kierunku jazdy lub pasa ruchu”, natomiast korytarz życia został naniesiony jako uzupełnienie opisu zasady postępowania w przypadku gdy zbliża się „Pojazd uprzywilejowany”.

Zostaw Komentarz

Szybki kontakt!
+
Wyślij!